Krople do nosa dla dziecka

Stosowanie kropli do nosa to jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z katarem. Jedne charakteryzują się wyjątkowo silnymi właściwościami nawilżającymi, inne mają za zadanie zmniejszyć obrzęk i ułatwić usuwanie zalegającej wydzieliny, a jeszcze inne skutecznie łagodzą podrażnioną błonę śluzową małego noska. Ich wybór na rynku jest jednak tak duży, że łatwo się pogubić. Na co zwracać uwagę wybierając krople do nosa dla dziecka?


wektorowa niebiesko granatowa ikona
1,5% roztwór soli do stosowania w terapii inhalacyjnej, szczególnie dedykowany dla dzieci, bez ograniczeń wiekowych.
wektorowe kropki w 2 kolumnach i 5 rzędach
Nebu-dose Baby

Po pierwsze bezpieczeństwo

Zanim zdecydujesz się na zakup kropli do nosa dla dziecka, zawsze zwracaj uwagę na dołączoną do opakowania ulotkę i upewnij się, że dany preparat jest przeznaczony dla dzieci. Te, które możesz bezpiecznie stosować zarówno u siebie, jak i u swojej pociechy, to na przykład Rhinoargent – krople do nosa z nanokoloidem srebra, które wspomagają regenerację błony śluzowej nosa i zabezpieczają ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Po drugie skuteczność

Krople do nosa dla dziecka powinny być przede wszystkim skuteczne i pozbawione zbędnych składników, takich jak konserwanty. Substancje, których warto szukać w ich składzie to między innymi chlorek sodu, sól morska, ektoina o silnie nawilżających i łagodzących właściwościach, nanokoloid srebra, który przyspiesza regenerację podrażnionej błony śluzowej. Niektóre preparaty wzbogacane są także w olejki eteryczne (np. Rhinoargent zawiera olejek eukaliptusowy), dzięki którym szybciej przywracają komfort oddychania. 

Po trzecie komfort

Zadbaj o to, by krople do nosa, które wybierzesz dla swojego dziecka, były wyposażone w wygodny aplikator odpowiedni dla małego noska dziecka. Warto postawić na preparat, który pozwala na komfortowe użycie w dowolnej pozycji, nawet, gdy trzymamy opakowanie do góry nogami. Takim produktem jest na przykład Ectimer, czyli woda morska z ektoiną, który delikatnie oczyszcza jamę nosową, nawilża ją i zabezpiecza przed wysychaniem.

Przed zakupem kropli do nosa dla dziecka, sprawdź też, w jakim czasie od otwarcia należy je zużyć i zapoznaj się z listą przeciwwskazań do ich stosowania.